Akcja rehabilitacja

Sytuacje, w których potrzebujesz rehabilitacji

Nie tylko pacjenci po poważnych wypadkach mogą potrzebować profesjonalnej rehabilitacji. Na szczęście w wielu miejscowościach otwierane są centra służące wykonywaniu tych prostych oraz tych bardziej skomplikowanych zabiegów. Do tego można tam np. uzyskać informacje na temat dostępnych rehabilitantów „do wynajęcia”, czyli takich, którzy mogą chodzić do pacjenta do domu i tam udzielać mu pomocy. Większość centrów zaopatrzona jest nie tylko w nowoczesne wyposażenie ogólne, ale również sprzęt służący do bezpośredniego użytku pacjentów. Są to również rzeczy na sprzedaż, typu aparaty na haluksy.

Im szybciej tym lepiej

Jeśli komuś coś się stanie i w wyniku porady lekarskiej powinien zostać skierowany na rehabilitację, musi w pierwszej kolejności dowiedzieć się czegoś o jej zakresie. Nie wszędzie bowiem otrzyma pomoc taką, jakiej potrzebuje. Najnowocześniejsze centra posiadają sprzęt na każdą okazję i dla różnych grup wiekowych (np. kule rehabilitacyjne idealne dla młodszych osób lub z problemami dotyczącymi kończyn), ale kolejki do nich bywają bardzo długie. W przypadku niektórych urazów absolutnie nie warto czekać, bo zmiany mogą się pogłębić i często stać się na tyle poważnymi, by prowadzić do konieczności podjęcia np. leczenia szpitalnego.

Pacjenci powypadkowi

Tuż po jakimś poważnym urazie czy wypadku, rehabilitacja musi być wdrażana naprawdę bardzo powoli. Fachowe jej wdrożenie zapewni uzyskanie oczekiwanych efektów bez wywoływania choćby drobnych szkód dla pacjenta. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób leżących.

2 komentarze do “Akcja rehabilitacja”

  1. W swoim przypadku wolałbym mieć osobistego rehabilitanta, niż gdzieś chodzić, ale zdaję sobie sprawę że to chodzi o oszczędności.

  2. Niedaleko domu w którym mieszkam kilka lat temu powstało takie właśnie nowoczesne centrum. Ma niskie ceny, w krótkim czasie zyskało mnóstwo klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *