Czy łatwo jest obecnie dostać się na rehabilitację?

Długie kolejki do rehabilitacji

Oczekiwanie na pomoc medyczną w naszym kraju wciąż jest sporym problemem. Trudno jest na przykład zarejestrować się szybko do specjalisty lub dostać na jakieś skomplikowane, ale niezbędne badania. Podobnie też jest z rehabilitacją, zwłaszcza kiedy ma odbywać się w konkretnym punkcie lub pod okiem jednego z zatrudnionych w centrum specjalistów. Niekiedy podczas oczekiwania można już korzystać z przyznanego specjalistycznego sprzętu (np. wypożyczane są kule rehabilitacyjne, ale nie należy tego oczekiwać, bo nie zawsze jest on dostępny. Można też dostać możliwość tymczasowej rehabilitacji w szpitalu, jeśli coś takiego jest praktykowane. W oczekiwaniu na darmową rehabilitację rodzina może działać na własną rękę, dlatego często kierowany jest on na płatne zabiegi, bo w wielu przypadkach nie można zwlekać pod ryzykiem pogłębienia urazu.

Rehabilitacja po usunięciu nowotworu

Wypożyczanie sprzętu takiego jak wózki inwalidzkie następuje najczęściej dla pewnych grup pacjentów, na przykład tych, którym niedawno usunięto nowotwór. Mają oni nieco wyższy priorytet w kolejce, ale niestety również nieraz można źle trafić i wiele miesięcy oczekiwać na jakąś pomoc. W tych wszystkich przypadkach podejmowana jest najczęściej współpraca z prywatnym rehabilitantem, który odwiedza pacjenta w domu lub jeszcze w szpitalu. Tutaj czas oczekiwania jest niski, ale problemem może być spory koszt takiej usługi, stąd nie wszystkich będzie na to stać. Nieraz da się uzyskać wsparcie finansowe właśnie z przeznaczeniem na rehabilitację.

2 komentarze do “Czy łatwo jest obecnie dostać się na rehabilitację?”

  1. Moja mama dwa lata jeździła na rehabilitację po usunięciu piersi i wcale jej to nie pomogło, do dzisiaj ma lekko sztywną jedną rękę (tę od strony usuniętej piersi)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *