Poduszka ortopedyczna – dlaczego warto ją posiadać?

Ból kręgosłupa szyjnego lub barków to problem wielu z nas. Długie siedzenie przed komputerem, konieczność schylania się, ciągłe patrzenie w telefon – wszystko to sprzyja powstawaniu napięć w dolnej części kręgosłupa. Czasami przeciążenia są tak duże, że zaczynamy odczuwać nieznośne dolegliwości. Jednym ze skutecznych sposobów leczenia tego rodzaju bólu jest korzystanie z poduszek ortopedycznych. Czym one są?

Poduszka ortopedyczna to specjalny rodzaj poduszki do spania. Dzięki niej kręgosłup w nocy układa się w idealnej linii. Jest odciążony i może się zregenerować. Podczas snu do obolałych miejsc docierają niezbędne składniki odżywcze. Mięśnie i więzadła mają możliwość szybciej się regenerować. Ma kształt prostopadłościanu w wgłębieniem, które pasuje do kształtu głowy. Poduszka ortopedyczna jest stworzona ze specjalnych materiałów – są trwałe i miękkie jednocześnie.

Na poduszce ortopedycznej powinni spać wszyscy ci, którzy walczą z: dyskopatiami, zaburzeniami snu, zespołem przeciążeniowym kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa, migrenowymi lub napięciowymi bólami głowy. Dobór odpowiedniej poduszki ortopedycznej zależy przede wszystkim od ulubionej pozycji spania. Osoby śpiące na boku mogą kupić klasyczne modele. Ci, którzy wolą spać na brzuchu, powinni się zaopatrzyć w poduszkę w kształcie gwiazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *