Wózek inwalidzki – jaki kupić, gdy będzie potrzebny?

Poruszanie się wózkiem inwalidzkim to nic przyjemnego. Każdy z nas woli unikać myśli, że kiedykolwiek będzie musiał jeździć tego typu pojazdem.

Musimy jednak przestać udawać, jakby problem nas nie dotyczył. Wózek inwalidzki nie jest powodem do wstydu. Każdego z nas może spotkać wypadek, po którym trzeba będzie – przynajmniej przez jakiś czas – poruszać się na wózku. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie samodzielność i odpowiednio zabezpieczymy złamane kończyny (będą unieruchomione).

Przed kupnem wózka inwalidzkiego należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Ważny jest m.in. rodzaj schorzenia, które w istotny sposób warunkuje wybór wózka. Niekiedy wystarczą wózki manualne. Czasami jednak konieczny jest zakup modeli elektrycznych.

Dobre wózki to takie, które mają wykonane ramy ze stali. Tego typu produkty są wytrzymałe – nie będą się wyginać i uszkadzać. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że stal jest ciężka. O wiele lżejsze jest aluminium. Ramy aluminiowe nie są jednak tak wytrzymałe. Poza tym trzeba za nie zapłacić o wiele więcej.

Siedzisko musi być wygodne i zapewniać przyjmowanie prawidłowej postawy. Nie należy się godzić na fotele, które nie są głębokie. Takie modele będą obciążały pośladki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *